Uzay Gökerman – Fenerbahçe Dergisi Röportajı


20130605-083834.jpg

• Uzay Gökerman: “Fenerbahçe’nin bir ideolojisi olmasaydı ’3 Temmuz’ Fenerbahçe’yi ezip geçerdi”

Radyo Fenerbahçe’de yayınlanan ve Bozkurt Yılmaz’ın sunduğu 17.05.2013 tarihli “Kaldırım Tribünü” programına konuk olan Gazeteci Yazar Uzay Gökerman, yeni çıkan “3 Temmuz ve Fenerbahçe İdeolojisi” kitabı hakkında konuştu. Programda taraftarlarımızın sorularını da yanıtlayan Uzay Gökerman, kitabı yazarken bazı bölümlerinde göz yaşlarına hakim olmadığını ifade etti ve 3 Temmuz sürecinde Fenerbahçelerin duruşunun takdire şayan olduğunu dile getirdi. Gökerman, ideoloji kavramı içinse, “Fenerbahçe ideolojisi var, bunun da karşısında çok güçlü Fenerbahçe karşıtı bir ideoloji de var. Bu olmasaydı 3 Temmuz süreci de olmazdı” dedi.

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:

01: Fenerbahçe halktır, Fenerbahçe Cumhuriyet’tir. Oradaki Cumhuriyet’in anlamı aslında Türkiye Cumhuriyeti ile örtüşmesinden kaynaklanıyor. Bir takım insanlar, ’Nasıl Cumhuriyet’in içinde Cumhuriyet kurarsınız’ diyor; hayır, halbuki Türkiye Cumhuriyeti ile aynı anlama geldiği için Yalçın Doğan bu ismi koymuştur.
02: Bu kitap yazılırken bazı yerlerinde gözyaşı döktüm. Bunun içinde duygu var, sevgi var, haksızlığa karşı bir duruş var. Biz fanatizmle değil, bu duygularla ayakta duracağız. Bunlara sahip çıkacağız.

Devamı Dergi’de.

Kaynak: fenerbahce.org / Fenerbahçe Dergisi

20130605-084122.jpg

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: